NEKONEČNÉ MOŽNOSTI AKTIVIT NA MAKARSKÉ

·         Okolo celého pobřeží jsou velmi dobré podmínky pro vodní sporty: podmořský rybolov, potápění, jachting či windsurfing. Vítr ocení nejen sportovci, ale i ti, kteří se vydají na jeden z mnoha výletů.
·          Kola či brusle raději nechte doma. Makarská není to pravé místo pro jejich využití. Rozkládá se v široké zátoce, která slouží jako přístav lodí. Večerní procházka okolo něj s chutnou zmrzlinou romantiku opravdu zaručuje
 makarská chorvatsko
Je libo koktejl nebo škeble?
·         Co dělat večer, když už jste spokojení se svým zlatým opálením, ale na noční tancovačky není ještě ten správný noční čas? Procházka po starém městě. Dominantou Makarské je barokní kostel sv. Marka, který stojí na Kačićově náměstí.
·         Po cestě určitě navštivte dvě mořská muzea, která jsou od sebe vzdálena přibližně 1 km. Muzeum mušlí, lastur, korálů a kamenů je velmi rozmanité.
·         Tyto krásy umocňuje to, že jsou umístěny ve františkánském klášteře z 15. – 17. století. Muzeum mořských živočichů je malé, ale o to krásnější.
·         Najdete zde čelisti žraloka, vysušené létající ryby, chobotnice, kosti delfína, hvězdice nebo některé druhy krabů
 chorvatsko makarská
Nezapomeňte šnorchl
·         Jelikož je toto místo klidné, bez velkého množství lidí, voda je jasně průhledná, čistá, a proto se zde daří i životu pod vodou. Ježci, mořské rostliny i malé lasturky jsou zde lehce viditelné.
·         Místa, kde moře naráží na kamenné plotny, jsou sice slizká, ale plná podmořského bohatství nejen pro milovníky potápění. Těm šikovným se může podařit vylovit i malou hvězdici.
·         Pokud chcete vyzkoušet pod vodou něco odvážnějšího, objednejte si výuku ve škole potápění. Učitelé jsou velmi spolehliví a ochotní vám pomoci. Výuka není nejlevnější záležitostí, ale kdo to jednou zkusil, určitě dá za pravdu, že stojí za to.
 
Podívejte se za sebe
·         Makarská je místem mnoha tváří. Bohatství se střídá s bídou. Místní lidé žijí hlavně z turismu, který trvá jen pár měsíců. A mnozí z nich buď město po sezóně opouští, nebo ti starší se stěhují do horských míst, kde mají malá pole, zvířata a skromná obydlí. Pokud chcete poznat tento způsob života alespoň trochu, vydejte se na výlet na pohoří Biokovo.
·         Tento horský masiv se táhne nad celým několika kilometrovým pobřežím Makarské riviéry. Hory nepustí přes vrcholky téměř žádné mraky, proto je tato lokalita zárukou vlídného počasí.
·         Brzy ráno vyjedete minibusem, abyste zahlédli východ slunce. Místní vám nabídnou kozí sýr či mléko, povypráví vám o životě a s delegátem se vydáte nahoru. Rozhodně nepodnikejte výlet na vlastní pěst či pěšky.
·         Když se na pláži otočíte za sebe, skály se zdají mírumilovně a ničím neohrožující. Ale zdání nevěřte. Jsou velmi vysoké, strmé zrádné a jistě ani setkání s hady není nic příjemného. Již mnoho odvážných turistů překonalo své síly.
 
Zkrátka Makarská je opravdu pro všechny. Nepřeberné možnosti aktivit vám neumožní se nudit.