Nečekejte na depresi a kupte si něco pro radost

Jestliže si už ani nepamatujete, kdy jste si naposledy udělali radost tím, že jste si koupili něco milého pro sebe, tak pak je ten nejvyšší čas to změnit. Možná je to u vás tak, že příliš myslíte na ostatní a až příliš málo myslíte na sebe. A když se k tomu přičte fakt, že člověk má jen omezené množství peněz a jen málokdo z nás jich má tolik, kolik by si jich přál mít a kolik by jich především potřeboval, tak pak se často stává, že se mnoho lidí zanedbává.

žena na nákupu

Jenže problém vězí v tom, že zde nejde jen o to, že si nekoupíme nějaký nový spotřebič do domácnosti, který by nám usnadnil práci v kuchyni anebo si nekoupíme něco pěkného na sebe, abychom se více líbili, ale jde v první řadě o to, že když dlouho potlačujeme své tužby a potřeby, tak na sebe můžeme po čase uvalit pěknou depresi.

chrome steel

Zkrátka tak, jako když naše tělo strádá, pokud jíme hodně jednotvárnou stravu a nedodáváme mu všechny potřebné živiny a vitamíny, tak stejně tak může naše tělo strádat, pokud mu dlouhodobě chybí uspokojení po psychické stránce. Pokud tedy dlouho nezažíváme pocit štěstí a uspokojení, můžeme se dostat do psychických potíží. Jistě, člověk duchovně založený nyní namítne, že materiální uspokojení našich potřeb je ve skutečnosti pouhým mámením, a že není pro život důležité, jenže problém je v tom, že v dnešní době je duchovně založených osob čím dál, tím méně, a naopak je čím dál, tím více těch, kteří nacházejí své potěšení právě v materiálním světě.

nákupní košík

A tito lidé ke svému štěstí přirozeně potřebují všechny ty spotřebiče, oblečení a jídlo, aby byli šťastní. A když na ně nemají peníze, tak je vždycky lepší než upadnout do deprese, sehnat si peníze jiným rozumným způsobem. Třeba tak, že jim ke štěstí pomůže americká hypotéka, za kterou si mohou koupit naprosto cokoli je napadne.