Malý průvodce Guadeloupem

Guadeloupe se dělí na pět hlavních ostrovů, z nichž každý má svůj zvláštní charakter a poskytuje nám různé důvody k návštěvě. Radost z Guadeloupe spočívá v tom, že si opravdu nemusíte volit konkrétní ostrov, i když máte jen týden, je možné stihnout všechny, jelikož trajekty mezi nimi jezdí několikrát denně.

Grande-Terre

1.      Grande-Terre

Nejlepší pro: Stravování

Zatímco Grande-Terre je cestovateli oblíbeným místem po celá desetiletí, kvůli nádherným jižním plážím, je nyní všeobecně uznáváno, že se může pochlubit také nejnápaditějšími kulinářskými výtvory Guadeloupe. To platí zejména v okolí a ve městě St-François.

 

2.      Basse-Terre

Nejlepší pro: Turistiku a potápění

Je ironií, že Basse-Terre znamená ve Francii "nízká půda", což je poměrně špatný popis tohoto majestátního omračujícího ostrova, jehož husté porosty se zvedají až k La Soufrière, aktivní sopce, která se rozkládá po celém ostrově a je nejvyšším bodem na Malých Antilách. Okolo tohoto obra, se Basse-Terre může pochlubit jediným národním parkem v Guadeloupe, naplněném hustými lesy, mlhavými vrcholy, řekami a vodopády.

 

3.      La Désirade

Nejlepší pro: Tropickou túru

Jeho neobvyklé jméno pochází z toho, že je prvním ostrovem, který Kolumbus viděl při své druhé plavbě. Přivítá vás hřejivé teplo, a přestože ostrov navštěvuje spousta denních výletníků, kteří odjíždějí z Grande-Terre, je to nejméně turistický ostrov v Guadeloupe a je zde jen pár hotelů a několik restaurací. Ospalé město "Beauséjour" vyzařuje staré karibské kouzlo a je to místo, kde se všichni znají.

beach guadeloupe

4.      Marie-Galante

Nejlepší pro: Pláže a Rum

Ploché jako palačinka a na první pohled nijak zvlášť lákavé, skutečná krása Marie-Galante se nachází na nádherných plážích, které přitahují věrný dav francouzských turistů. Ostrov je poměrně velký na to, abyste ho za pouhý den mohli snadno prozkoumat a místní obyvatelé se shodují, že byste tam měli strávit více času. Nenechte si ujít nádherné pláže Plage de la Feuillère a Plage de Petite Anse a nezapomeňte navštívit všechna tři okouzlující městečka ostrova: Grand-Bourg, okázalý Capsterre a přátelský St-Louis.

 

5.      Les Saintes

Nejlepší pro: Relax a procházky

Na rozdíl od ostatních čtyř hlavních ostrovů Guadeloupe, je horské souostroví Les Saintes tvořeno devíti různými ostrovy, ačkoli pouze dva z nich jsou obydlené. Turismus je zaměřen na ostrov Terre-de-Haut a je to pravděpodobně nejhezčí místo v celém Guadeloupe, díky jeho normanské architektuře, sofistikovaným restauracím a vysokými, silně zalesněnými svahy. Pláže zde jsou nádherné – užijte si líné odpoledne na Baie de Pompierre.

4.2
05